تحقیق در مورد هرس 16 ص

مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد هرس 16 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق در مورد هرس 16 ص |1478423|dgj

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 17 صفحه

قسمتی از متن .doc :

هـرس

به منزله حذف قسمتهايي از گياه جهت حفظ سلامت و ارزش گياه مي‌باشد. پس از تعيين اهداف و اصول اوليه عمل هرس جزو لاينكف سلامت و فرم صحيح گياه محسوب مي‌شود البته با انتخاب صحيح گياه براي هر امكان نياز به هرس را مي‌توان كاهش داد. گياهاني كه رشد زياد دارند پس از مدتي بد منظر مي شوند. لذا با انتخاب گونه‌هايي از گياهان با رشد كم و تنظيم نور و هرس جزئي به اهداف مورد نظر مي‌رسيم. همانگونه كه ذكر شد حتي گياهان انتخاب شده هم به كمي هرس نياز دارند.

چرا گياهان را هرس مي‌كنيم؟

1-براي حفظ شكل طبيعي گياه

2-جهت حفظ يا محدود كردن اندازه يك گياه نامناسب، بيمار يا آفت زده

3- براي حذف روشهاي نامطلوب كه از ارزش ظاهري گياه مي‌كارند

4-جهت حذف رويش‌هاي شكسته بد منظر و نا‌مناسب

5- براي گسترش يك فرم بخصوص همانند و پرچين يا ايجاد فرم متنوع با اشكال مورد نظر جهت ايجاد رشد و تراكم انبوه گياه

6-براي ترغيب رويش‌هاي جديد مخصوصاً در درختچه‌هاي مسن‌تر جهت افزايش گلدهي و يا ميوه‌دهي با حذف گلها و ميوه‌هاي قديمي

7-براي افزايش شانس زنده ماندن و سرزندگي گياه به هنگام جابجايي

8-جهت حفظ حداكثر رنگ در مورد گياهاني كه بخاطر رنگ شاخه‌ها يا ساقه‌ها انتخاب شده‌اند

9-براي حفظ يا افزايش گلدهي با حذف برخي شاخه‌ها تا به اين ترتيب نور بيشتري بتواند به قسمت‌هاي داخلي گياه نفوذ كند

10-جهت هدايت يا تصحيح رشد در درختان سايه انداز

11-جهت جلوگيري از بروز مشكلات بعدي به طور مسن و فرتوت با حذف شاخه‌هاي قديمي‌تر تا به اين ترتيب رويش‌هاي جوان بتوانند گسترش يابند

12-براي افزايش ايمني انسانها يا اشياء در زير درختان با حذف شاخه‌هاي بلندي كه ضعيف يا شكسته شده‌اند.

مورفولوژي درختان ميوه :

يقه‌ : Crownحد فاصل ساقه و ريشه را گويند.

Nod : گره برجسته روي ساقه را گويند.

ميانگره internod : فاصله بين دو گره را گويند.

پس‌گره : يقه- ميانگره در ساقه وجود دارند.

تنــه

فاصله يقه تا اولين انشعاب ساقه از روي محور اصلي را تنه گويند و بر حسب نوع پايه و محل پرورش، تنه مختلف و به شرح زير است :

1-تنه پا كوتاه Duwarf به تنه‌اي گفته مي‌شود كه ارتفاع آن، از يقه تا اولين انشعاب cm90-70 باشد كه به اين نوع تنه، تنه پا كوتاه گويند.

2- تنه متوسط Seniduwary

3- تنه نيمه متوسط به ارتفاع cm120-90 است.

4-تنه پا بلند به تنه‌اي گفته مي‌شود كه ارتفاع آن بيبش از cm 120 است.

شاخه‌هاي اصلي « شاخه‌هاي اسكلتي» Branghcs Scofold به شاخه‌هايي گفته مي‌شود كه Framework ( چارچوب اسكلت ) درخت را تشكيل مي‌دهد و مقدار اين شاخه‌ها از 8-8-3 عدد متغير است اغلب 4 عدد ايده‌ آل است. بيش از 4 شاخه ازدحام و تراكم زياد مي‌شود ( 4 عدد مناسب است).

عوامل مؤثر كه بر انتخاب شاخه‌هاي اصلي بر روي تنه درخت

تعداد : تعداد شاخه‌هاي اسكلتي بايستي از 3 كمتر و از 5 بيشتر نباشد.

موقعيت : شاخه‌هاي اصلي را بايستي طوري روي تنه انتخاب كنيم كه حالت تعادل در كانوپي ( تاج پوشش ) درخت ايجاد شود.

زاويه : شاخه‌هاي اسكلتي از نظر زاويه بايستي روي تعادل تنه طور ايجاد شود كه از 30 درجه كمتر نباشد و از 60 درجه نيز بيشتر نباشد زاويه‌هاي تنگ باعث مي‌ِوند كه شاخه‌ها بشكنند زاويه گشاد ايجاد سايه ميكند.

فاصله شاخه‌هاي اسكلتي از همديگر : فاصله كمتر شود شاخه‌ها تراكم مي يابند، پس فاصله را مناسب در نظر مي‌گيريم تا شاخه‌ها نسبت به هم فشار وارد نكند.

شاخه‌هاي فرعي

به شاخه‌هايي گفته مي شود كه از شاخه‌هاي اسكلتي حاصل مي‌شود و اولين شاخه‌اي كه از شاخه اسكلتي حاصل مي‌شود شاخه فرعي ( درجه 2 ) و خود شاخه را شاخه اصلي يا درجه 1 نامند و همچنين شاخه‌هاي حاصل از شاخه درجه 2 را درجه 3 و … گويند. بر روي شاخه‌هاي اصلي، درجه 2، … اعضايي نيز تشكيل مي شوند كه به شرح زير مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

ميخچـه Dard

شاخه كوچكي است به طول كمتر از cm 5 (cm 5 – cm 5/0) بوده و اين اندام داراي جوانه انتهايي است كه اين نوع جوانه از چوب مي‌باشد.

نحوه تكامل ميخچه

هر ميخچه بطور طبيعي داراي يك سال سن مي‌باشد بدين معني كه جوانه چوب در روي شاخه‌هاي فرعي رشد نموده و تبديل به ميخچه مي‌شود و ميخچه به وجود آمده معمولاً بوسيله 7-5 برگ تغذيه مي‌شود به عبارت ديگر بر روي ميخچه كه بر روي سيب و گلابي است ما 7-5 برگ را مشاهده مي‌كنيم.

جوانه گل

Flower bud يا Lambourd شاخه‌اي است به طول cm 12-5 كه درختان سيب و گلابي ديده مي‌شود و گاهي طول آن بين cm 7-4 نيز ذكر مي‌كنند در واقع Lambourd ميخچه‌اي است با طول بيشتر و همچنين جوانه انتهايي از نوع جوانه گل است.

شاخك Brange late brandy

شاخه‌هاي ضعيف و نرم و قابل انعطاف بوده كه بيشتر در ميوه‌هاي دانه‌دار سيب و گلابي ديده مي‌شوداين شاخه‌ها طولشان 5 الي 7 سانتيمتر و همچنين از 10 الي 20 سانتيمتر متغيير است اگر شاخه‌ها 5 الي 10 سانتيمتر باشد brandy كوتاه و اگر 10 الي 20 سانتيمتر باشد brandy را طويل نامند.

شاخه معمولي

به شاخه‌‌اي گفته مي‌شود كه طول آن بين 20 الي 100 سانتيمتر متغيير است كه بر روي آنمطالب دیگر:
آشنایی با ابزار دقیق، تراشكاری، جوشكاری و انواع، اصول و ابزار آنهااستاندارد PTC 4.1، تست كارآیی بویلر و نحوه افزایش راندمان بویلراصول و روشهای مطالعه و برسی راههای مؤثر بر میزان افزایش رغبت و علاقه جهت مطالعه و تحقیق درآشنایی با الگوریتمهای مسیر یابیتشریح مبانی فقهی و حقوقی ماده 630 قانون مجازات اسلامی (قتل در فراش) و دلایل و مستندات هرپایدار سازی و تثبیت خاک زیر پی و انواع روشهاآشنایی با ستوهای فلزی، مقاطع مرکب و دایره ای ستونها و نحوه طیول کردن ستونبتن، آجر، چوب، درزگیرها، تاسیسات، در و پنجره، شیشه، كاشی و سرامیك، عایق كاری، چسب ها، كامآشنایی با مدل برتر EFQM ، تاریخچه، اهداف، استراتژی و معیارهای آنپیاده سازی VLSI یك شبكه عصبی آنالوگ مناسب برای الگوریتم های ژنتیكآشنایی با واحد پشتیبانی فنی سوییچ مخابراتداده پردازی، پایگاه داده ها و آشنایی با اکسس (Access)مبانی اینترنتی، آشنایی با مرورگر وب، موتورهای جستجوگر، پست الکترونیکی، چت و امنیتآشنایی با شبكه ی کامپیوتری، کارت شبکه، مبانی امنیت اطلاعات و بررسی امنیت در شبکهویتگنشتاین متقدم و متأخر و نظریه تصویری و نظریه کاربردی و بررسی مسئله زبان خصوصیآشنایی با مودم، DSL و مودم کابلیبررسی تاثیر مطالعات غیر درسی در موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان و تأثیر كتابخانة مدارس در ایجادآشنایی با نانو لوله‌های کربنی، مقاومت و فیلترهای آنها و نانومحرک‌هاریخته گری تحت فشار (دایکاست) ، اصول فنی و مواد آنبررسی و مقایسه میزان افسردگی جانبازان خفیف و شدید