تحقیق در مورد نگاهي به رشد اقتصادي و اشتغال در فرانسه 26 ص

مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد نگاهي به رشد اقتصادي و اشتغال در فرانسه 26 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق در مورد نگاهي به رشد اقتصادي و اشتغال در فرانسه 26 ص |1478398|dgj

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 26 صفحه

قسمتی از متن .doc :

نگاهي به رشد اقتصادي و اشتغال در فرانسه (‪(۱‬

خيابانهاي فرانسه در ماه مارس گذشته شاهد تظاهرات انبوه معترضين به دولت فرانسه بود. تظاهراتي كه دولت "ژان پير رافرن" را به آزموني دوباره كشاند و قدرت مانور نخست وزير و جناح راست را بار ديگر محك زد.

بخشي مهمي از اين اعتراض‌هاي خياباني به دستمزد كارمندان و كاركنان دولت و بخش خصوصي باز مي‌گردد. فرانسه در سالهاي آغازين قرن بيست و يك، ورود خوبي به صحنه اقتصاد نداشته و با يك نوسان ضعيف و لاك پشتي در مرز يك رشد نامطمئن حركت كرده است.

توان ضعيف اقتصادي دولت فرانسه در پاسخگويي به خواست‌هاي اقتصادي اقشار مختلف از سويي و فاصله نامتعادل بخش خصوصي از بخش عمومي در نهايت به ضرر اقشار عمومي منجر شده و قدرت خريد مردم كاهش يافته است.

آمارها نشان مي‌دهد كه در فاصله سالهاي ‪ ۲۰۰۲۲۰۰۳‬دريافتي كارمندان بخش خصوصي و نيمه دولتي كاهش يافته است.

در سال ‪ ۲۰۰۳‬ميلادي دريافتي خالص كارمندان تمام وقت اين بخش‌ها ماهانه به يكهزاو ‪ ۸۰۰‬يورو و حقوق كامل آنها به دو هزارو ‪ ۳۷۷‬يورو مي‌رسيده است.

با توجه به اينكه قيمت‌ها در اين مدت و در فاصله يك سال دو درصد رشد داشته است مي‌توان كاهش قدرت خريد مردم را در اين مدت بررسي و محاسبه كرد.

به باور مركز آمار فرانسه اين اولين بار پس از سال ‪ ۱۹۹۶‬ميلادي (آغاز حاكميت راست‌ها بر كشور) است كه حقوق دريافتي مردم كاهش محسوسي را نشان مي‌دهد، در حاليكه حقوق پايه در فرانسه كه به "اسميك" مشهور است رشد يك درصدي داشته است.

از سوي ديگر با رشد نيم درصدي توليد ناخالص داخلي، اشتغال در اين سالها كاهش داشته است و با وجود برقراري يك نظام جديد متناسب با ‪ ۳۵‬ساعت كار در هفته، قدرت خريد مردم محدود مانده است.

بيشتر اين فشار را نيز بخش‌هاي خدماتي، كارگري و كارمندان نيمه وقت تحمل مي‌كنند، در حاليكه بخش‌هاي دولتي تمام‌وقت و كارمندان سطوح عالي حدود دو برابر و نيم بيشتر از اقشار پايين دست چون كارگران حقوق دريافت مي‌كنند.

همين گزارش نشان مي‌دهد كه حقوق و مزاياي زنان در اين مدت نسبت به مردان آهنگ رشد بسيار ضعيفي داشته است و زنان هنوز از نظر حقوق و دستمزد نسبت به مردان در جايگاهي پايين‌تر قرار دارند.

در حاليكه متوسط دستمزد مردان تمام وقت در سال ‪ ۲۰۰۳‬ميلادي يكهزار و ‪ ۹۴۳‬يورو در ماه بوده است، متوسط حقوق زنان در اين مدت از يكهزار و ‪۵۶۱‬ يورو در ماه (يعني ‪ ۱۹/۷‬درصد كمتر ) تجاوز نمي‌كرده است.

اين آمار البته نسبت به هر رده شغلي و كيفيت‌هاي مربوط به آن مي‌تواند با تغييراتي همراه باشد ولي در همان سال ‪ ۱۸/۶‬درصد از مردان حقوق بگير، كادر ثابت سطوح عالي قلمداد مي‌شده‌اند در حاليكه اين رقم در مورد زنان از ‪۱۲‬ درصد بيشتر نبوده است.

براساس گزارش مركز آمار فرانسه ‪ ۱۰‬درصد از حقوق بگيران تمام وقت در فرانسه كمتر از ‪ ۹۷۸‬يورو در ماه درآمد داشته‌اند، در حاليكه حقوق متوسط يك نيروي كار تمام وقت يكهزار و ‪ ۴۵۵‬يورو بوده است، همچنين ‪ ۱۰‬درصد از حقوق بگيران نيز بيش از دو هزار و ‪ ۹۰۰‬يورو درآمد داشته‌اند.

در همين حال "فرانسوا سواده" سخنگوي حزب راست "يو.د.اف" فرانسه كه در كابينه ژان پير رافرن نخست وزير فرانسه نيز وزير دارد از بروزمطالب دیگر:
📜پاورپوینت لغات تخصصی بورس کالا📜پاورپوینت لودرها📜پاورپوینت لیست های پیوندی📜پاورپوینت مادربرد📜پاورپوینت ماشین اتوود📜پاورپوینت ماشین برداشت پنبه📜پاورپوینت ماشین برداشت چغندر قند📜پاورپوینت ماشین خردکن علوفه📜جزوه تنظیم شرایط محیطی ایزدی - جزوه کنکور ارشد معماری📜پاورپوینت با موضوع معرفی استانداردهای باز الگوبرداری مركز آمریكایی كیفیت و بهره‌وری (APQC)📜پاورپوینت با موضوع انگیزش در کار📜پاورپوینت با موضوع بنچ مارکینگ (Benchmarking)📜پاورپوینت با موضوع بررسی بیمه و بازنشستگی در نظام نگهداری منابع انسانی📜پاورپوینت با موضوع جایگاه ارزیابی عملکرد در مدیریت و نظریه های مرتبط به آن📜پاورپوینت با موضوع سوابق تاریخی نظام های اداری ملی (ویژه ارائه کلاسی درس اداره امور عمومی تطبیقی)📜پاورپوینت با موضوع طراحی و تجزیه و تحلیل شغل📜پاورپوینت سوابق تاریخی نظام های اداری ملی (ویژه ارائه کلاسی درس اداره امور عمومی تطبیقی)📜گزارش کارآموزی سازمان فنی وحرفه ای (صنایع نساجی)📜پاورپوینت طراحی سازه ها در آتش سوزی پس از زلزله📜پاورپوینت فراکتال و معماری