تحقیق در مورد نگاهي اجمالي به اهميت اجتماعي ورزش 18 ص

مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد نگاهي اجمالي به اهميت اجتماعي ورزش 18 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
تحقیق در مورد نگاهي اجمالي به اهميت اجتماعي ورزش 18 ص |1478396|dgj

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 18 صفحه

قسمتی از متن .doc :

نگاهي اجمالي به اهميت اجتماعي ورزش

حركت و جنبش از ويژگيهاي حيات انسان و داراي انگيزه و ريشه اي در سرشت او وعاملي براي رشد و سلامت و نشاط اوست. انسان نيازمند به حركت و ناگزير از حركت است ، منع انسان از حركت نه تنهاي موجب توقف رشد بلكه سبب افسردگي ، بروز رفتار ناهنجار و از دست رفتن شور و نشاط زندگي وي مي گردد . نياز انسان به حركت و فعاليت در طول حيات تاريخي او همواره با كسب تجارب و كشف روشهاي جديد براي رفع آن همراه بوده است . تربيت بدني و ورزش در طول تاريخ زندگي انسان به شيوه هاي گوناگوني متجلي شده است . ورزشهاي امروزي صور مختلفي از فعاليتهاي جسمي و تربيت بدني است كه چهارچوب نظام تعليم و تربيت هر جامعه و همراه با ارزشهاي فردي و اجتماعي آن موجبات پرورش فكري و جسمي كودكان و جوانان را فراهم مي كند .

تربيت بدني و ورزش جزء لاينفك تعليم و تربيت و وسيله اي براي رسيدن به سلامت جسمي و روحي نسل جوان است . نبايد چنين تصور شود كه تربيت بدني امري بي ارزش و تفنني است ، و صرفاً وسيله اي است كه موجبات سرگرمي و مشغوليت كودكان و جوانان را فراهم مي سازد ، برعكس بايد آن را جزء مهمي از فعاليتهاي زندگي به شمار آورد مفاهيمي مانند تندرستي بهداشت رشد فردي و اجتماعي وسلامت روحي ارتباط نزديكي با تربيت بدني و ورزش دارد .

نگاهي به تاريخ نشان مي دهد كه ملل متمدن جهان همواره به نقش و اهميت ورزش توجه داشته اند و از آن در پرورش جوانان خود و آماده كردن آنها براي مشكلات فردي و اجتماعي استفاده مي كردند ارزشهاي قبول و مورد تايئد در جامعه مي تواند تعيين نوع فعاليت ها و روشهاي اجرايي تربيت بدني باشد .

هرگاه فعاليت ها و ورزشهاي بومي و سنتي ملل و اقوام مختلف جهان را مورد مطالعه قرار دهيم ، تنوع و صور مختلفي از بيان حركتي را مشاهده خواهيم كرد .شرايط اضطراري و جنگهاي عقيدتي سياسي ملت ما با استكبار جهاني ضرورت توجه بر توسعه تربيت بدني را در بين اقشار مختلف جامعه دو چندان مي سازد تا آنان را در مقابله با ترفند هاي استكبار جهاني هرجه بيشتر مهيا و آماده سازند .

اهداف تربيت بدني و در جوامع گذشته و امروز

مطالعه و تحليل تاريخي احوال اقوام گذشته و حال نشان مي دهد كه سعي و تلاش انسان در اين رابطه قدمت تاريخي دارد ، تا انجا كه مي توان گفت ادامه حيات اقوام ابتدايي بدون حركت و فعاليت ميسر نبوده است اجراي مهاريتهاي از قبيل زوبين اندازي ، تيراندازي با تيركمان ، كوه و غار پيمايي ، كشتي گيري و حتي اجراي مسابقه هاي دو كه در قران كريم داستان برادران يوسف نيز از آن ذكري به ميان آمده است ، جملگي حاكي از رواج فعاليت هاي جسماني و تربيت بدني در نزد ملل و اقوام روزگاران گذشته بوده است .

در زندگي فردي و اجتماعي بسياري از جوامع و ملتهاي امروز جهان تربيت بدني و ورزش بخش مهم و جدايي ناپذير از برنامه هاي كلي و تربيت كودكان و جوانان به حساب مي آيد . امروز ملل مختلف بر اساس جهان بيني و شناخت كلي از انسان به طرح و تنظيم برنامه هاي ورزشي و تربيت بدن مي پردازند . و اين گونه برنامه هايي را در زندگي خانودگي و آموزشگاهي نسلهاي حال و آينده خود قرار مي دهند .

اهداف عمده تربيت بدني در تاريخ زندگي انسان عبارت است از حفظ سلامت تعميم بهداشت ، رشد و تقويت قواي جسم ، آمادگي براي فعاليت هاي دفاعي ، كسب شادابي و نشاط ، و نيل به موفقيت در وظايف حرفه اي و شغلي بوده است اهداف فوق تا به امروز با مختصر تغييري در نزد اكثريت جوامع بشري ترغيب مي شود و بر حسب ضرورت تاريخي بر يك يا چند هدف تاكيدي بيشتري به عمل مي آيد .

در عصر حاضر ، در سايه تحولات اجتماعي و سياسي در جهان به جهان به ويژه در دنياي غرب ، مقاصد ديگري به اهداف فوق افزوده شده و مفهوم ورزش به جاي تربيت بدني رنگ و صورتي ديگر پيدا كرده است و در بيشتر موارد خدمت استعمال در آمده است و عاملي براي تخدير و سرم گرم نگه داشتن ملل مستضعف جهان گرديده است . تربيت بدني كه در آغاز پيدايش آن صورتي فردي و درمطالب دیگر:
📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش گردشگری در جهان📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش نقش اینترنت در شکل گیری جنبش های اجتماعی📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش هرزه نگاری(پورنوگرافی) اینترنتی📖مبانی نظری وپیشینه پژوهش همیاری وهمدردی های اقتصادی📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش سیستم‌های اطلاعات مدیریت در مدیریت منابع انسانی📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش آموزش از راه دور و آموزش مجازی📖پاورپوینت ایجاد،نگهداری و ارتقای برند📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش تدریس مشارکتی واهمیت تدریس در آموزش عالی📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش ساختار سازمانی ابعاد وکارکردهای آن📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش شکاف دیجیتالی و اضطراب رایانه📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش فرهنگ سازمانی و توانمندسازی مدیران📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش کیفیت خدمات و الگوی سروکوال📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش مدیریت دانش وعوامل مؤثر در مدیریت دانش📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش ویژگی های شخصیتی وساختار شخصیت📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش امنیت و همگرایی در روابط بین الملل📖پاورپوینت مدیریت حسابداری پیشرفته📖پاورپوینت شبیه سازی و کاربرد ان در لجستیک📖فایل بررسی کامل آب در معماری ایران و جهان📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش جنبش های اجتماعی📖مبانی نظری و پیشینه پژوهش فرآیند سیاستگذاری خارجی در ایالات متحده آمریكا